Andreja Novak

Ali vam je knjiga kakor koli spremenila življenje oziroma vplivala na vas?

Andreja Novak: Ja in ne. Seveda je sam proces pisanja knjige imel dokaj zdravilne učinke na moje spomine in čustva, saj sem po toliko letih lahko prepoznala, na katere teme sem še vedno občutljiva in katere sem že prerasla. Ob samem izidu knjige sem bila prvih 14 dni kar malo v šoku, ko sem se zavedla, da bodo o vsem tem sedaj brali drugi. Po prvi predstavitvi knjige v živo (ki je bila zame precej čustvena) sem spoznala, da me imajo energije še vedno rade in da je Barbara mojstrsko zapisala najine pogovore, tako da so bralci – no, bolj bralke – v knjigi našli številne odgovore zase, kar me je močno razveselilo. Tako da zdaj, leto dni po tem, zaradi tega ne živim nič drugače.

Kaj točno mislite z izrazom »da vas imajo energije še vedno rade« in zakaj vam je to tako pomembno?

Andreja Novak:  Skozi vse dogodivščine življenja sem spoznala, da če sem sproščena, usmerjena v dobro vseh in sebe ter sledim notranji naravnavi na Svetlobo, se vse vedno dobro izpelje. Vso to naravno zaščito Svetlobe sprejemam kot dejstvo, da me imajo energije rade. Seveda sem sama potem dolžna nazaj vse delati iz vidika Duše in Svetlobnih energij, ki me podpirajo. Tako imam osebno afirmacijo: »Naj se vsi moji načrti in cilji, ki so podprti s Svetlobo, jasno pokažejo, stabilizirajo in rastejo v pravo smer; vse, kar ni v skladu s Svetlobo, pa naj čim prej razpade.« Tako se prihrani veliko časa. Na tak način je tudi nastala knjiga Reci življenju JA in tako so nastali tudi številni energijski izdelki, ki nosijo največjo podporo Svetlobe za vse uporabnike, saj je to resnično edini smisel mojega delovanja navzven.

Poleg številnega energijskega znanja – od feng shuija do scalarpranskega znanja – ste tudi diplomirana dizajnerka. Vam je ta poklic odprl vrata za oblikovanje izdelkov ali kako ste se tega lotili?

Andreja Novak:  Ne, študij notranjega dizajna je prišel kasneje. Ideje za izdelke sem dobivala skozi naše društvo Angel.si v Žalcu, kjer smo ogromno delali z namenom, da bi bilo ljudem lažje, boljše in da bi lahko zaživeli brez redne pomoči terapevtov. Smisel naših izdelkov vidim ravno v tem, da pomagajo ljudem na področjih, kjer so energijsko šibki in ranljivi. Nekateri se naučijo energijskih tehnik, da sami pomagajo sebi in svojim bližnjim, drugi si pomagajo z našimi izdelki. Je pa res, da terapevti veliko bolj cenijo naše izdelke, saj vedo, kako težko je pridobiti stabilne energije. Najprej so nastale AstroNogavice, ki okrepijo prizemljenost in stik sočasno z najglobljo energijo in podporo Duše. Že vsa ta leta jih naši člani in tudi ljudje širše uporabljajo, saj jim poleg praktične uporabe vlijejo voljo do življenja in moč za sprejemanje življenjske energije. Nadvse uporabna izdelka sta tudi O-Life in Life box. O-Life je energijski obesek, ki so ga naši člani, pa tudi sledilci na facebooku, imenovali kar »čudežni obesek«. Posebej velike učinke so javljali starši najstnikov pri izboljšanju vedenja sošolcev in učiteljev do njihovih otrok, ko so le-ti nosil O-Life. Life box pa je moj izum za čiščenje doma in popolno energijsko zaščito. 

Ali se vam ideje zanje utrnejo v trenutku oziroma na kakšen način se lotite oblikovanja novega izdelka?

Andreja Novak:  Najprej se ukvarjam s težavo, ki jo imajo ljudje, in iščem rešitev zanjo. Pri tem sem zelo potrpežljiva, iščem optimum. Za nekatere stvari sem potrebovala dvajset let, za druge osem. Na primer pri energijskih kremah po čakrah sem želela doseči, da bi se posameznik vsak dan brez večjih ceremonialov in izgube časa energijsko osvežil in okrepil na način, da gre v svet bolj cel, podprt in zaščiten z energijo njegove lastne Dušne Svetlobe. Sočasno je seveda krema v najboljši možni izvedbi tudi z vidika naravne kozmetike in hranljivosti za kožo. Ideja je zorela leto in pol v mislih in raziskavah in nadaljnjega pol leta pa v predpripravah in iskanju pravega proizvajalca. 

Kje pa lahko ljudje najdejo vaše izdelke in ali se jih da kje preizkusiti?

Andreja Novak:  Izdelki so vsi vidni na naši internetni prodajalni www.angelca.si. V živo si jih lahko ogledate pri nas v Žalcu ob torkovih srečanjih ali ob prihodu na terapije (www.angel.si), pa tudi v Knjigarni Zdaj v Ljubljani. Glede testiranja je tako, da so izdelki cenovno zelo dostopni, tako da običajno ljudem, ki nas še ne poznajo, svetujemo, da kupijo najcenejši izdelek ali izdelek, ki ga najbolj potrebujejo, in potem na lastni koži preizkusijo, kako na njih deluje. 

Vsi vaši izdelki torej izhajajo najprej iz potrebe človeka. Kje pa ugotavljate potrebe ljudi?  

Andreja Novak:  Glede na to, da se z energijami intenzivno in vsakodnevno ukvarjam že dvaindvajset let, sem najprej preko društva Angel.si opravila ogromno brezplačnih terapij, v teh letih okoli 10.000. Včasih jih opravim na brezplačnih torkovih srečanjih, ki se še vedno odvijajo v Žalcu. Energijsko pomoč nudimo tudi preko linije in sms storitev, tako da sem vsak dan v stiku z ljudmi in njihovimi energijami. 

Kateri so najnovejši izdelki in kje prepoznavate največje potrebe ljudi?

Andreja Novak:  Že dve leti vidim največjo potrebo po energijski zaščiti proti energijskemu mrčesu, ki se nahaja v večjih nakupovalnih centrih, na pokopališčih, v starih predelih mest, kjer so zapuščene stavbe in drugod. Razvili smo tudi energijske zeliščne kreme za globinsko sprostitev in boljše spanje. To dvoje je namreč nujno, da človek lahko postane najboljša izvedba samega sebe: da ga energijski mrčes ali okolje ne grize oziroma najeda in da si ponoči lahko spočije in se regenerira. 

Zadnje čase ljudi ne sprejemate več na osebno terapijo. Zakaj ne in kako lahko ljudje pridejo do vas?

Andreja Novak:  Ta del mojega poslanstva individualnih terapij je zaključen. Mirna sem, ker imamo v Angel.si pod vodstvom Mateje Cvetko odlične terapevtke, sodelujemo tudi preko linije in sms-ov z najboljšimi. Sočasno rada izvajam delavnice. Zdaj je moje poslanstvo izobraževanje ljudi in kreiranje novih izdelkov. Me pa že čaka novo poslanstvo: knjige o energijskem znanju čakajo, da jih zapišem, tako da vsi, ki bi se radi kar koli naučili pri nas ali neposredno od mene, ne čakajte predolgo. 

Najlepša hvala za pogovor in obilo podpore Svetlobe, ki vam očitno največ pomeni.

Andreja Novak:  Ja, res je. Hvala tudi vam in naj bo podpora Svetlobe na vaši strani in strani vaših bralcev.

 

Če vas zanima še več, je v naši spletni knjigarni na voljo tudi knjiga z naslovom Reci življenju JA - Pogovori z energijsko terapevtko Andrejo Novak.


Povzeto po članku, objavljenem v reviji Karma+, avtorice Lare Jelen.