OKM
Vsebina temelji na kognitivno-vedenjski terapiji izpostavljanja s preprečevanjem odziva, ki vključuje tudi delo z družino, torej pristopa, ki ga neodvisna strokovna združenja poleg zdravil (ali v kombinaciji z njimi) priporočajo kot terapijo izbora pri OKM pri otrocih in mladostnikih. Ena od težav, s katero se srečujemo praktiki pri pomoči otrokom z OKM, je ta, da so postopki izpostavljanja s preprečevanjem odziva za otroke in njihove družine lahko tudi naporni in so izvor stresa.
Drugi dejavnik, ki omejuje doseganje terapevtskega napredka, pa je ta, da se v družinah otrok pogosto srečamo s tem, da se starši v želji pomagati otroku v njegovi stiski zaradi OKM tega lotijo tako, da mu dajejo nepotrebna zagotovila ali z njim nevede ali celo vede sodelujejo v ritualih, vse z namenom, da bi otroku olajšali stisko. Prav zato je izjemno dobrodošlo, da so razlage in vaje v delovnem zvezku polne spodbud, pohval, predvsem pa so oblikovane kot vabilo k polni udeležbi otroka in staršev v trenutnem in še naslednjem koraku, vse do zadnjega poglavja, ki govori o tem, kako ostati močen, ko je OKM morda že premagana.
»Knjigo iz srca priporočam v uporabo staršem in otrokom, ki trpijo zaradi OKM, pa tudi kolegicam in kolegom s področja skrbi za duševno zdravje. Mislim, da bodo tudi vsi drugi bralci lahko v knjigi našli razumljivo razlago, kaj je OKM in zakaj so otroci, ki trpijo zaradi te motnje, lahko pomembno ovirani v vsakdanjem življenju. Predvsem pa je knjiga zakladnica informacij o tem, kaj je in kaj ni učinkovito pri tem, ko jim poskušamo pomagati.« Dr. Peter Janjušević, univ. dipl. psih.